Ballina Sport Cikalleshi i dhuron fanellën e fitores Veliajt, kryebashkiaku: Me goleadorin unik të...

Cikalleshi i dhuron fanellën e fitores Veliajt, kryebashkiaku: Me goleadorin unik të Kuqezinjve

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas fitores spektakolare dje ndaj Bjellorusisë që na ngjiti në krye të grupit, njeriu i ndeshjes Sokol Cikalleshi i ka dhuruar fanellën kryebashkiakut të Tiranes Erion Veliaj.

Veliaj e vlerëson goleadorin kuqezi nga Kavaja shembull për të gjithë se njeriu i drejtë e i perkushtuar mund të jetë dhe lojtar, dhe qytetar, dhe familjar i shkëlqyer.

“Me djalin më të mirë të Kavajës dhe goleadorin unik të Kuqezinjve, vëllain tim të vogël Sokol Cikalleshi pas fitores mbrëmë. Koli është shembull për të gjithë se njeriu i drejtë e i përkushtuar mund të jetë dhe lojtar, dhe qytetar, dhe familjar i shkëlqyer”, shkruan Veliaj.

---- ----
----
-----
-----