Ballina Lajme nacionale Çiftet do të marrin nga 200 euro per foshnjat e porsalindura në...

Çiftet do të marrin nga 200 euro per foshnjat e porsalindura në Kamenicë

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

 

Komuna e Kamenicës ka marrë vendim që tash e tutje të subvencionojë çiftet e reja me nga 200 euro si mbështetje për foshnjat e porsalindura.

Kryetari Qëndron Kastrati, ka thënë se lindja dhe rritja e fëmijëve është sfidë e përgjegjësi e madhe, andaj çiftet tani e tutje do të subvencionohen me nga 200 euro.

Krijimi i familjes është një nga vendimet më të rëndësishme për çdo çift. Lindja dhe rritja e fëmijëve, është lumturi por edhe përgjegjësi e sfidë e madhe. Sa më të vështira kushtet ekonomike, aq më e madhe sfida. Prandaj, tani e tutje do të subvencionojmë çiftet me nga 200 euro si mbështetje për foshnjat e porsalindura“, tha Kastrati.

The post Çiftet do të marrin nga 200 euro per foshnjat e porsalindura në Kamenicë appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----