Ballina Sport CHAMPIONS LEAGUE: Man City siguron kalimin në fazën tjetër, B. Monchengladbach fiton...

CHAMPIONS LEAGUE: Man City siguron kalimin në fazën tjetër, B. Monchengladbach fiton me “poker” golash

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Manchester City ka fituar në transfertë kundër Olympiacosit me rezultat e ngushtë 1-0 në ndeshjen e katërt të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Me këtë fitore ekipi i Pep Guardiolës kanë siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Champions League.

----

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominimin e Man. Cityt, duke krijuar shumë raste dhe menaxhuar lojën.

Anglezët golin e vetëm e shënhan në minutën e 36-të me anë të Phil Foden, i cili shënoi për 1-0 pas një asistimit perfekt nga Raheem Sterling.

Pas kësaj fitore, City ka 12 pikë nga katër ndeshje, ndërsa Olympiacosi zë vendin e tretë me vetëm tri pikë.

Në sfidën tjetër, Borusia Mynshenglabah, që është padyshim, surpriza më e bukur e kompeticionit më të rëndësishëm për klube këtë sezon, mposhti Shahjtor Donjeckun me rezultatin e thellë 4-0, duke kryesuar grupin B me 8 pikë.

Plot 10 gola të shënuar nga gjermanët në 2 përballjet me ukrainasit.

----- ----