Ballina LifeBizare Çfarë po ndodhë, anija “po lundron” nëpër qiell

Çfarë po ndodhë, anija “po lundron” nëpër qiell

50
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
 

Një burrë i hutuar ka kapur një iluzion optik mahnitës që tregon një anije të madhe që duket se noton nëpër qiell.

Colin McCallum vuri re anijen e kuqe që dukej pezull mbi horizont ndërsa udhëtonte nëpër det të premten, transmeton rtv21.tv.

Në fillim i befasuar, ai filmoi pamjen e pazakontë, para se të mësonte se si ishte krijuar iluzioni optik.

Bashkuar me këtë, pjesa e ujit më afër bregut duket më e errët pasi është në hije sesa pjesa më larg.

Anija është zhytur në ujë, por në vend të kësaj duket si një anije e cekët që fluturon mbi horizont.

Colin nga Turriff, Aberdeenshire, ndau klipin dhe imazhet e tij në Facebook më vonë atë ditë.

Përdoruesit e mediave sociale mbetën të tronditur nga pamjet, me disa që e përshkruanin atë si “të çuditshëm”./21Media

The post Çfarë po ndodhë, anija “po lundron” nëpër qiell appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----