Ballina Lajme Bota/Rajoni Çfarë po ndodh në Kinë? Njerëzit tërhiqen zvarrë, marketet pa ushqime e...

Çfarë po ndodh në Kinë? Njerëzit tërhiqen zvarrë, marketet pa ushqime e rrugët bosh (FOTO)

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kina dhe e gjithë bota është kërcënuar së tepërmi nga virusi i ri i emërtuar “koronavirus”.

Për të parandaluar përhapjen e virusit, shumë qytete të kinës janë mbyllur dhe po mban qytetarët e saj të izoluar. Ndërsa shumë vende të tjera në të gjithë botën kanë marrë masa në lidhur me epideminë e rrezikshme, duke shtuar kontrollet nëpër aeroportet kryesore të tyre.

Virusi deri më tani ka marrë së paku 722 jetë njerëzish (kryesisht në Kinë) dhe më shumë se 34,000 të tjerë janë raportuar të infektuar në të gjithë botën. Ndërkohë DailyMail ka publikuar disa pamje ku njerëzit nxirren zvarrë nga shtëpitë e tyre. Në fotot e publikuara shihen rruget bosh dhe supermarketet pa ushqime.

---- ----
----
-----
-----