Ballina LifeBizare Çfarë ndodhë nëse shtoni pak piper të zi në larjet me lavatriçe?

Çfarë ndodhë nëse shtoni pak piper të zi në larjet me lavatriçe?

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Kur bëhet fjalë për pastrimin, ka disa gjëra që na bëjnë nervozë. Një prej tyre janë njollat e bardha që lënë detergjentët tek veshjet me ngjyra. Por me këtë truk, dimë si t’ju shpëtojmë nga ky shqetësim. Që veshjet të mos ju bëhen më me njolla të bardha, atëherë ndiqni këshillën tonë dhe shtoni pak piper të zi në lavatriçe.

Mjafton një lugë kafeje piper i zi dhe vendosini rrobat të lahen në programin e caktuar. Piperi gjithashtu forcon ngjyrat e veshjeve.

The post Çfarë ndodhë nëse shtoni pak piper të zi në larjet me lavatriçe? appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----