Ballina LifeBizare Çfarë i ndodh trupit tuaj kur dashuroheni

Çfarë i ndodh trupit tuaj kur dashuroheni

34
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
 

Në përgjithësi, njerëzit përpiqen për shoqëri dhe dashuri në jetën e tyre.

Pasi të bini në dashuri gjithçka, nga gjendja shpirtërore deri te qëllimet tuaja të jetës, mund të ndërrohet. Dhe disa nga këto ndryshime do të mbeteshin pa u vërejtur nëse nuk do të ishte kureshtja e studiuesve.

Bright Side ka zbuluar disa nga ndryshimet që bëhen në trupin tuaj, pasi të bini në dashuri./21Media 

Shëndeti juaj fizik fillon të përmirësohet.

Ju mund të përjetoni probleme me stomakun.

Dashuria e pakërkuar mund të të sëmurë.

Toleranca juaj ndaj dhimbjes mund të rritet.

Mund të forcojë kockat tuaja.

Truri juaj prodhon dopaminë (duke shkaktuar eufori).

 

 

The post Çfarë i ndodh trupit tuaj kur dashuroheni appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----