Ballina Lajme nacionale Certifikon PDK, LDK dhe koalicionin PSD-AAK

Certifikon PDK, LDK dhe koalicionin PSD-AAK

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

KQZ certifikon PDK-në, LDK-në dhe koalicionin PSD-AAK.

KQZ ka certifikuar edhe grupin e dytë të partive politike për zgjedhjet e 6 tetorit.

Sot, është certifikuar PDK, LDK, koalicioni AAK-PSD dhe koalicioni VAKAT.

Me këtë rast, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka tha se janë miratuar të gjitha subjektet politike dhe kandidatët e tyre.

Nga ana tjetër, drejtori ekzekutiv i zyrës së Regjistrimit të Partive Politike dhe se partitë politike i kanë plotësuar të gjitha kërkesat për certifikim.

“Partitë politike janë AAK- PSD, PDK, LDK dhe koalicioni VAKAT. Nuk ka pasur asnjë problem, kanë plotësuar të gjitha kërkesat”, tha ai.

---- ----
----
----- ----
-----