Ballina LifeBizare Ceremonia befasuese, si e festoi 18-vjetorin Princesha e Kurorës në Belgjikë (Fotot)

Ceremonia befasuese, si e festoi 18-vjetorin Princesha e Kurorës në Belgjikë (Fotot)

11
SHPËRNDAJE

Shumica e adoleshentëve festojnë ditëlindjen e 18-të me një festë ose pije me miqtë.

Por ishte një çështje vërtet më e guximshme për Princeshën e Kurorës të Belgjikës, Elisabeth, e cila shënoi rastin me një ceremoni zyrtare në Bruksel. Ajo u nderua me një festë televizive në Pallatin Mbretëror, e kompletuar me balerinët, folësit mbretëror dhe një shfaqje nga një ish-yll i Eurovision.

Mbreti Philippe, 59 vjeç, i dha Elisabeth një medalje për 18 vjetorin e saj të lindjes, ndërsa nëna krenare Mbretëresha Mathilde, 46 vjeç qau ndërsa shikoi vajzën e saj adoleshente të mbajë një fjalim në dhomën e mysafirëve VIP.