Ballina Lajme nacionale Çeku intervistohet në Hagë si i dyshuar

Çeku intervistohet në Hagë si i dyshuar

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku, sot do të intervistohet në Hagë në cilësinë e të dyshuarit.

Intervistimi planifikohet të fillojë nga ora 9:30.

Vetë Çeku kishte konfirmuar kohë më parë se nga Gjykata Speciale ishte ftuar në cilësinë e të dyshuarit.

Ndryshe, Çeku në të kaluarën qenë kryeministër i vendit dhe ka shërbyer edhe si ministër i FSK-së.

The post Çeku intervistohet në Hagë si i dyshuar appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----