Ballina Sport Cassano “nxin” Interin: Bën lojë m**i; ndryshova kanalin në ndeshjen ndaj Spezia

Cassano “nxin” Interin: Bën lojë m**i; ndryshova kanalin në ndeshjen ndaj Spezia

8
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shumë kritika ndaj lojës së Interit kundër Spezia.

Edhe fitorja 2-1 në favor të zikaltërve nuk e kënaqi Cassano:

“Interi nuk është një ekip i shkëlqyeshëm. Nëse vazhdon kështu dhe në fund fiton, unë do të jem i pari që do të them: Interi bëri një lojë m**i dhe fitoi titullin.

Çfarë do të thotë kjo? Kam dëgjuar Bielsa pas humbjes 6-2 ndaj Manchester United, edhe unë dua të kem një filozofi të tillë, të një ekipi të përkushtuar në sulm. Kam lindur kështu dhe preferoj të vazhdoj kështu. Ndeshja kundër Spezia ishte e pahijshme, unë ndryshova kanalin e TV.

Po të mos ishte gabimi i Provedel, nuk e di se si do të përfundonte”, u shpreh ish sulmuesi i njohur.

---- ----
----
-----
-----