Ballina Lajme nacionale Çani tallet keq me Safet Gjicin: O Gici, sa e ke buxhetin...

Çani tallet keq me Safet Gjicin: O Gici, sa e ke buxhetin e Bashkisë Kukës!

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në emisionin “Open”, gazetari Arian Çani ka debatuar me kandidatin e PS për kryebashkiak në Kukës, Safet Gjici lidhur me zgjedhjet e 30 qershorit.

Gjici po shpjegonte se kuksianët nuk janë aq budallenj sa të dalin për vëllavrasje në 30 qershor e të bëhen “mish për top”, por Çani e befasoi me një pyetje.

“O Gici, sa e ke buxhetin e Bashkisë Kukës?”, pyeti Çani duke ironizuar keq kandidatin e PS edhe me mbiemrin e tij që është Gjici.

“Për këtë buxhet kaq të vogël, a ia vlen barra qeranë se ça do kërkosh në Kukës”, pyeti sërish Çani, ndërsa Gjici u përgjigj: “O çani unë s’kam hyrë në garë për para”.

Por Gjicit iu mor goja dhe tha 3.6 milionë lek të reja, por deshi të thoshte 360 milion lek të reja.

---- ----
-----