Ballina Lajme nacionale Ç’a thotë ky Soreca mo?! Ish-ministri i Ramës sulmon ambasadorin: Janë në...

Ç’a thotë ky Soreca mo?! Ish-ministri i Ramës sulmon ambasadorin: Janë në terezi këta…

51
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish-ministri i Drejtesisë, Ylli Manjani përmes një postimi në rrjetet sociale, ka sulmuar ashpër ambasadorin e BE, Luigi Soreca.

Postimi i i plotë:

Ç’a thotë ky Soreca mo?!

“Pretendimet e opozitës do merren në konsideratë nëse vërtetohen ligjërisht”?!!

Kush do ja vërtetojë akuzat Sorecës?! Pse nuk u hetuan e vërtetuan tash dy vite?!

Pastaj ç’është ky rreth vicioz, të vërtetohen akuzat që të ketë të drejtë opozita?!

Në cilin vend të BE ndodh që qeveria kapet në flagrancë duke vjedhur dhe rri në pushtet deri sa të vërtetohen akuzat?!

Janë në terezi këta apo kanë pirë lëngun e qeverisë?!

Cili ambasador në botë e ndan që një opozitë ka të drejtë apo jo të bëjë politikën që do në vendin e vet?!

Kujt i plasi tek e fundit nëse Soreca i merr apo jo në konsideratë qëndrimet politike të opozitës?!!!

---- ---- ----
-----