Ballina Lajme nacionale Burrat e Krushës së madhe duke luajtur me “kilikera” dhe duke cakërruar...

Burrat e Krushës së madhe duke luajtur me “kilikera” dhe duke cakërruar vezë

75
SHPËRNDAJE

Besimtarët mysliman në gjithë botën kanë festuar dje Kurban Bajramin.

Dje me rastin e muajit të mërgimtarëve dhe me rastin e festës së Bajramit të vogël (Kurban Bajramit), në Krushë e Madhe , për të dytin vitë me radhë organizuam disa nga lojërat e moçme “kajnaka/klikera” dhe “cakërrimi i vezëve të shtëpisë” pjesë nga loja.

Përmes disa imazheve dhe kësaj videoje mund të të shihni se si banorët janë argëtuar përmes këtyre lojërave ia kujtojnë atyre fëmijrinë, e që ka shkaktuar edhe argëtim e të qeshura.

Shikoni videon dhe do të shkriheni se qeshuri me reagimin e tyre.

-----