Ballina Lajme Bota/Rajoni Burgu goditet nga tërmeti, ja ҫfarë ndodhi me të dënuarit

Burgu goditet nga tërmeti, ja ҫfarë ndodhi me të dënuarit

73
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Edhe burgu është goditur nga Tërmeti.

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka vendosur transferimin e rreth 150 të dënuarve nga burgu i Shënkollit në Lezhë në atë të Reçit në Malësinë e Madhe.

Shkak për këtë vendim është bërë dëmtimi i godinës nr.2 në burgun e Shënkollit për shkak të lëkundjeve të forta sizmike që ndodhën në orët e para të mëngjesit të së martës.

Transferimi i të dënuarve të Lezhës drejt IEVP-së së Reçit po zhvillohet me masa të forta sigurie dhe po shoqërohet nga një numër i madh efektivësh.

---- ----
----
-----
-----