Ballina Sport Bundesliga shkelmon topin pas pandemisë, paqe mes lojtarëve të Kombëtares Kuqezi (VIDEO)

Bundesliga shkelmon topin pas pandemisë, paqe mes lojtarëve të Kombëtares Kuqezi (VIDEO)

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Bundesliga është kthyer më shumë se dy muaj pas ndalesës së detyruar për shkak të Coronavorisu-it. Nuk ka qenë një rikthim i ëmbël për skuadrën e Leipzig, që nuk arritur të shkojë më larg se një barazim 1-1 në shtëpi me Freiburg-un e Abrashit, i cili ka qëndruar në stol gjatë gjithë ndshjes.

Skuadra e Nagelsmann, pas barazimit të tretë të marrë në tri ndeshjet e fundit të kampionatit, ndodhet në vendin e tretë me 51 pikë, katër larg Bayern-it kryesues që ka një ndeshje më pak.

----

Takimi është zhbllokuar me një gol të rrallë të miqve në minutën e 34-t. Gol që është realizuar direkt nga një goditje këndi nga Manuel Gulde, i cili nuk shënonte në Bundesliga prej 511 ditësh (hera e fundit në dhjetorin e 2018-ës në Nurnberg).

Reagimi i vendasve ka ardhur në minutën e 77-të me një gol të bukur të Poulsen. Në fundin e takimit, miqtë kanë gjetur golin e fitores, por që është anuluar nga VAR.

Ndërkohë, ndeshja për mbijetesë mes Dusseldorf-it të Valon Berishës dhe Paderborn-it të Klaus Gjasulës është mbyllur në barazim 0-0.

Në fund, Wolfsburg dhe Hertha kanë marrë dy fitore të rëndësishme në transfertë respektivisht ndaj Augsburg dhe Hoffenheim. “Ujqit” kanë fituar me rezultatin 2-1, ndërsa “Zonja e Vjetër” 3-0.

 

----- ----