Ballina Sport Bundesliga 2 u rikthye në fushë, ja si do të luhet futboll...

Bundesliga 2 u rikthye në fushë, ja si do të luhet futboll në kohën e Covid-19 (FOTO)

41
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas ndërprerjes më shumë se dy mujore për shkak të Covid-19, këtë të shtunë është rikthyer në fushë Bundesliga 2.

----

Sfidat e para se si do të jetë futbolli gjatë periudhës së pandemisë, i treguan edhe para tifozëve.

Siç vihet re edhe nga fotografitë e publikuara nga mediat gjermane, lojtarët u prezantuan me maska në fushë, teksa për t’u takuar u përdorën brrylat.

Po ashtu, maskat si detyrim u mbajtën nga stafet teknike në pankinë, operatorët televizivë dhe personat e tjerë të lejuar në stadiumet pa tifozë.

----- ----