Ballina Lajme nacionale Bullgarët me thirrje raciste: Kosova është Serbi

Bullgarët me thirrje raciste: Kosova është Serbi

57
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Edhe pse pak tifozë në stadium, bullgarët nuk po munden t’a durojnë lojën e bukur të Kosovës.

Kjo i ka detyruar ata që të bëjnë thirrje raciste si: “Kosova është Serbi!”

Por nuk ka shkuar shumë dhe ‘Dardanët’ i janë kundërpërgjigjur duke brohoritur: “Kosova Kampion!”

Padyshim që për këto thirrje raciste do të dënohen tifozët bullgar.

Momentalisht Kosova është duke avancuar me rezultat 0:1 me golin e Milot Rashicës.

Të mos harrojmë që malazezët ishin dënuar me një ndeshje pa tifozë për shkak të thirrjeve raciste kundër Anglisë.

---- ---- ----
-----