Ballina Sport Broja është i qartë në mendimet e tij: Qielli është limiti, zgjodha...

Broja është i qartë në mendimet e tij: Qielli është limiti, zgjodha Eredivise prej Ibrës, Ronaldos e Suarez

12
SHPËRNDAJE

Armando Broja ka filluar të krijojë zhurmë në Holandë dhe kjo falë paraqitjeve të tij në fushë, teksa në ndeshjen e fundit të kampionatit shënoi dy herë për Viteshen duke i dhuruar fitoren të tijve.

Sulmuesi, në pronësinë e Çelsit në një intervistë për “Vi.nl” është shprehur se e ka zgjedhur Eredivise për shkak se në këtë kampionat kanë luajtur edhe emra të mëdhenj si Ibra, Suarez apo Ronaldo Fenomeni, të cilët janë edhe shembujt e Brojës. Ndër të tjera, futbollisti i kombëtares thekson se me punë mund të arrihet shumë dhe se qielli është limiti.

“Përpara se të vija te Viteshe unë fola me Chelsea-n, fola me Mount që ka qenë më parë këtu dhe më thanë sesa lojtarë me cilësi ka këtu. Më thanë se është një kampionat shumë i mirë për të rinjtë që të marrin eksperiencën, të marrin më shumë minuta në fushë dhe shumë gjëra të bukura për “Eredivise” dhe Viteshen në veçanti.

Fola edhe me trajnerin e Chelseat i cili më tha se do të ishte mirë nëse do të shkoja te Viteshe. Merr më shumë eksperiencë dhe më shumë kohë aktivizimi, por ishte gjithashtu edhe zgjedhja ime pasi kanë luajtur shumë lojtarë të mëdhenj këtu.

Suarez, Ronaldo Fenomeni dhe Ibrahimovic kanë luajtur në “Eredivisie”. Sigurisht që për mua këta janë shembujt dhe ky kampionat është shumë i mirë për talentet që të zhvillohen.

Njerëzit thonë se qielli është limiti. Edhe unë e mendoj kështu, nëse ti punon fort, stërvitesh në çdo javë dhe në çdo javë, atëherë vërtetë që qielli është limiti. Keni rastin e Ronaldos dhe Mesit që kanë arritur çdo qëllim të tyre pasi kanë punuar fort, që stërviten edhe pasi të ketë mbaruar stërvitja për të tjetër që të përmirësohen edhe më shumë, atëherë vërtet që qielli është limiti”, u shpreh Broja.

-----