Ballina Lajme Bota/Rajoni Britanikët në alarm, ‘Ciara’, ‘Denis’ dhe ‘Ellen’ gjunjëzojnë vendin (FOTOT)

Britanikët në alarm, ‘Ciara’, ‘Denis’ dhe ‘Ellen’ gjunjëzojnë vendin (FOTOT)

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përmbytje dhe shkatërrime. Kjo është pamja në shumë zona të Britanisë së Madhe.

Vendi u godit në fillim nga stuhia ‘Ciara’, e cila shkaktoi dallgë gjigande dhe shkatërrime. Ndërsa këtë fundjavë ishte rradha e stuhisë ‘Denis’. Britania ka nxjerrë në rrugë edhe ushtrinë për të ndihmuar banorët. Por nuk ka mjaftuar.

Ndërkohë që e keqja s’ka kaluar ende sepse në horizont po shfaqet një tjetër stuhi të cilës i kanë vendosur emrin ‘Ellen’.

---- ----
----
-----
-----