Ballina Lajme Bota/Rajoni Britania regjistron bilancin më të keq nga koronavirusi, rriten viktimat dhe në...

Britania regjistron bilancin më të keq nga koronavirusi, rriten viktimat dhe në Itali

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Britania e Madhe ka regjistruar bilancin më të keq nga koronavirusi që nga nisja e pandemisë.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, 1325 persona humbën jetën në 24 orët e fundit, ndërsa 68,053 rezultuan pozitivë.

Lajme të këqija vijnë dhe nga Italia fqinje, ku gjatë ditës së fundit u regjistruan 620 viktima, 200 më shumë nga një ditë më parë.

Gjithashtu nga 140 mijë testime të kryera, 17 mijë persona të tjetër dolën pozitiv me koronavirus.

---- ----
----
-----
-----