Ballina Sport Brahim Diaz befasia e Milanit, Stefano Pioli zbulon sekretin

Brahim Diaz befasia e Milanit, Stefano Pioli zbulon sekretin

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Brahim Diaz ka qenë titullar për Milanin në ndeshjet e fundit dhe trajneri Stefano Pioli ka shpjeguar pse ka bërë diçka të tillë dhe gjithçka lidhet me pozicionin e ri të Calhanoglu, i cili zakonisht është aktivizuar pas sulmuesve.

“Brahim po paraqitet shumë mirë, por kam zgjedhur ta aktivizoj atë pasi doja që Calhanoglu ta zhvendosja në të majtë”, tregon me sinqeritet trajneri i Milanit.

“Më atë lëvizje mbrohemi më mirë në krahun e majtë dhe jemi më të fortë”, shton Pioli, i cili në ndeshjet e fundit kishte parë një problem te skuadra e tij.

“Për shembull, kundër Beneventos po luanim mirë kur kishim topin, por jo kur e humbnim zotërimin. Më besoni që ky është vendimi më i rëndësishëm”, përfundon trajneri italian i Milanit. /abcnews.al

The post Brahim Diaz befasia e Milanit, Stefano Pioli zbulon sekretin appeared first on Abc News.

---- ---- ----
-----