Ballina Lajme Bota/Rajoni Boris Johnson merr dozën e parë të vaksinës AstraZeneca

Boris Johnson merr dozën e parë të vaksinës AstraZeneca

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeministri britanik Boris Johnson mori dozën e parë të vaksinës së koronavirusit të AstraZeneca të premten.

“Sapo kam marrë dozën time të parë të vaksinës Oxford / AstraZeneca. Faleminderit të gjithë shkencëtarëve të pabesueshëm, stafit të NHS dhe vullnetarëve që ndihmuan për të realizuar këtë, ”shkroi ai në Twitter.

“Marrja e dozës është gjëja më e mirë që mund të bëjmë për t’u kthyer në jetën që na mungon aq shumë. Le ta bëjmë goditjen ”, shtoi ai, raporton A2.

Ky vendim i kreut të qeverisë britanike erdhi pasi Agjencia Europiane e Barnave konfirmoi efektshmërinë dhe sigurinë e kësaj vaksine dhe shihet nga shumë ekspertë si një lëvizje për të rikthyer besimin e qytetarëve tek vaksinat, i cënuar në ditët e fundit.

The post Boris Johnson merr dozën e parë të vaksinës AstraZeneca appeared first on KOHA.

---- ----
-----