Ballina Lajme nacionale Bordi i AKREP: Nuk lejojmë shitjen e IPKO-s në Serbi!

Bordi i AKREP: Nuk lejojmë shitjen e IPKO-s në Serbi!

55
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

ARKEP para komisionit parlamentar për ekonomi 

Bordi i Autoritetit Rregullator të Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka raportuar në komisionin parlamentar për Ekonomi, lidhur me zhvillimin e procesit të shitjes së operatorit IPKO. Anëtari i Bordit të ARKEP-it, Shqiprim Pula, tha se derisa është pjesë e këtij bordi nuk do të lejoj që Telekomi i Serbisë ta blejë kompaninë IPKO.
Pula ka thënë se ka spekulime të shumta se kush mund ta blejë IPKO-n por se deri tani nuk ka një emër në tavolinë. /21Media

The post Bordi i AKREP: Nuk lejojmë shitjen e IPKO-s në Serbi! appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----