Ballina Lajme Bota/Rajoni “Bomba” e italianëve: Koronavirusi erdhi që në…(FOTO)

“Bomba” e italianëve: Koronavirusi erdhi që në…(FOTO)

186
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Koronavirusi mund të jetë përhapur në Europë që në muajin tetor. Në këtë përfundmim kanë arritur shkencëtarët italianë, të cilët theksojnë se qindra pacientë u dërguan në spitale me pneumoni serioze dhe simptoma të ngjashme me gripin.

Disa prej atyre që kishin simptoma të ngjashme me Covid-19 vdiqën pas disa ditësh në spital.

----

Eksperti i Epidemisë, Adriano Decarli tha: “Ne duam të dimë nëse virusi ishte tashmë këtu në Itali në fund të vitit 2019 dhe nëse po – pse mbeti i pazbuluar për një periudhë relativisht të gjatë. Në mënyrë do të mund të kishim një pamje më të qartë në rast se do na duhej të përballeshim me një valë të dytë të epidemisë”.

----- ----