Ballina Lajme nacionale Biznesmeni vdiq në një hotel të Prishtinës, kjo është kërkesa e autoriteteve...

Biznesmeni vdiq në një hotel të Prishtinës, kjo është kërkesa e autoriteteve austriake

33
SHPËRNDAJE

Në një hotel në Prishtinë, humbi jetën një shtetas austriak.

Një biznesmen 47 vjeçar me prejardhje austriake ndërroi jetë të premten në një dhomë hoteli në Prishtinë.

Departamenti i Shtetit të Austrisë në një prononcim për ‘Kleine Zeitung’ ka konfirmuar që janë në kontakt me autoritetet e Kosovës.

“Ne jemi në kontakt me autoritetet kosovare dhe të afërmit. U urdhërua një autopsi .”, tha zëdhënësi i ministrisë, Peter Guschelbauer.

Autoritetet kosovare nuk po presin që të jetë një vdekje e dyshimtë. Nuk ka dëshmi që të ketë pasur një palë tjetër në vendin e ngjarjes.

Austria po përkrah familjen dhe pritet që së shpejti që kufoma të shkoj në Austri.

-----