Ballina Teknologji ‘Bisha’ është gati, Audi RS6 Avant ka dizajn më të mirë se...

‘Bisha’ është gati, Audi RS6 Avant ka dizajn më të mirë se që pritej

44
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Të shikuarit nga afër, vërehet dukja më e mirë e këtij modeli.

Kohëve të fundit, Audi RS6 Avant është shfaqur disa herë derisa testohej, ndërsa ka pasur edhe disa imazhe të shpërndara që tregonin disa pjesë të këtij modeli, transmeton Telegrafi.

Frankfurt Motor Show ishte organizimi i zgjedhur nga Audi, për ta shfaqur nga afër këtë model të ri që është pritur gjatë prej entuziastëve.

Njohësit e makinave, e kanë shikuar nga afër dhe vlerësuan se ka dizajn më të mirë se që pritej, ndërsa as përformancën nuk pritet ta ketë të dobët.

Bëhet e ditur se motori me 4.0 litra që prodhon 591 kuaj fuqi, i mundëson që shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë ta arrijë për 3.6 sekonda, derisa shpejtësinë maksimale e ka të ndaluar në 250 kilometra në orë.

Duke e ditur se Audi i fshehë specifikat e fuqive, besohet se RS6 Avant, ka kapacitet edhe më të fuqishëm dhe të mirë.

---- ----
----
----- ----
-----