Ballina Lajme nacionale Bill Clinton takon Haradinajn

Bill Clinton takon Haradinajn

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Bill Clinton ka takuar edhe Kryeministrin e Kosovës.

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka arritur në Qeveri për t’u takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Pas takimit që Clinton pati me Presidentin Hashim Thaci, tani ai u prit nga Haradinaj, raporton Gazeta Express.

Presidenti amerikan ka arritur para pak orësh në Prishtinë, në kujtim të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së forcave tokësore të NATO’s në Kosovë.

Takimi Haradinaj – Clinton ishte planifikuar të ndodhte në orën 15:30, por Presidenti amerikan u vonua në takimin me Thaçin.

---- ---- ----
-----