Ballina Lajme nacionale Bill Clinton i dëgon letër falënderimi Kadri Veselit

Bill Clinton i dëgon letër falënderimi Kadri Veselit

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kadri Veseli sot ka marrë një letër falënderimi nga Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton.

Përmes kësaj letre, Clinton falënderon për pritjen e organizuar për të në Kosovë në qershor të këtij në 20 vjetorin e çlirimit.

“Dua të ju falenderoj per pritjen e ngrohtë në Prishtinë në Qershor. Ishte nder për mua të shenojë dy dekada të paqes bashkë me qytetarët dhe të përkushtohemi për një të ardhme të shanseve të barabarta. Mbajeni në mend se ju dëahiroj gjithmonë suksese”, shkruan ndër të tjera Clinton.

Letër falënderuese dhe mbështetëse Veselit i ka dërguar edhe ish-sekretarja Madeleine Albright.

---- ----
----
----- ----
-----