Ballina Lajme Bota/Rajoni Bilanci/ Shkon në 2503 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Bilanci/ Shkon në 2503 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në Itali, nga nisja e pandemisë së koronavirusit janë infektuar në total 31506 persona. Nga këta, kanë humbur jetën 2503 pacientë, ndërsa janë shëruar 2941. Aktualisht, personat e infektuar janë 26062 (nëse heqim të vdekurit dhe të shëruarit).

Të shtruar në spital janë 12894, ndërsa në terapi intensive janë 2060, ndërsa 11108 persona janë të izoluar.

----

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 345 të vdekur, ndërsa janë shëruar 192 pacientë.

----- ----