Ballina Lajme Bota/Rajoni Bilanci/ Shkon në 2503 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Bilanci/ Shkon në 2503 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

23
SHPËRNDAJE

Në Itali, nga nisja e pandemisë së koronavirusit janë infektuar në total 31506 persona. Nga këta, kanë humbur jetën 2503 pacientë, ndërsa janë shëruar 2941. Aktualisht, personat e infektuar janë 26062 (nëse heqim të vdekurit dhe të shëruarit).

Të shtruar në spital janë 12894, ndërsa në terapi intensive janë 2060, ndërsa 11108 persona janë të izoluar.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 345 të vdekur, ndërsa janë shëruar 192 pacientë.

-----