Ballina Lajme Bota/Rajoni Bilanc alarmant në Greqi: Shënohen mbi 100 viktima dhe 2135 të infektuar

Bilanc alarmant në Greqi: Shënohen mbi 100 viktima dhe 2135 të infektuar

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Për të tretën herë brenda katër ditëve të fundit Greqia regjistron përsëri mbi 100 viktima.

Sipas autoriteteve shëndetësore 101 pacientë kanë humbur jetën nga Covid-19 në 24 orët e fundit duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave nga koronavirusi në 1815 vetë.

Në rritje është çdo ditë edhe numri i të intubuarve që ka shkuar në 562. Gjithashtu është regjistruar përsëri rritje e rasteve në krahasim me ditën e hënë. 2135 ishin të prekurit e konstatuar gjatë ditës së martë dhe në total numri i të infektuarve ka shkuar në mbi 95000.

---- ---- ----
-----