Ballina Lajme nacionale Bie numri i të infektuarve në Greqi, 18 viktima dhe 716 raste...

Bie numri i të infektuarve në Greqi, 18 viktima dhe 716 raste të reja në 24 orët e fundit

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
Bie numri i të infektuarve në Greqi, 18 viktima dhe 716 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka regjistruar shifra më të ulëta nga COVID-19 se sa ditët e mëparshme.

18 viktima dhe 716 raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit, duke përmirësuar situatën epidemiologjike momentalisht.

Autoritetet më shumë të shqetësuara janë për rastet me variantin britanik, pasi 7 janë zbuluar vetëm sot.

Nga ana tjetër 268 persona trajtohen në intubim nëpër spitalet greke.

Bie numri i të infektuarve në Greqi, 18 viktima dhe 716 raste të reja në 24 orët e fundit
Jonida Dama

---- ----
----
-----
-----