Ballina Lajme nacionale Bie bora e parë në Kosovë

Bie bora e parë në Kosovë

179
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Dimri e temperaturat e ulëta po vijnë në vendin tonë.

Përderisa në kryeqytet po mbretërojnë temperatura të nxehta, ka vende në Kosovë ku ka filluar të bie borë

Në Brezovica atje tashmë ka rënë bora e parë.

Edhe pse jemi në muajin nëntor, në Kosovë po vazhdojnë të jenë temperaturat e nxehta.

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj ka bërë të ditur së nga java e tretë e këtij muaji pritet të ketë ndryshime të motit.

---- ----
-----