Ballina Lajme nacionale Bie bora e parë, ky vend i Kosovës mbulohet nga bora

Bie bora e parë, ky vend i Kosovës mbulohet nga bora

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Edhe pse jemi në muajn nëntor temperaturat në vend po vazhdojnë të na befasojnë.

Por, përkundër motit të mirë që ka mbretëruar deri më sot, kur futemi në javën e fundit të nëntorit dalëngadalë moti po vazhdon të ftohet dhe po fillojnë përgatitjet për stinën e dimrit.

----

Madje gjatë ditës së sotme ka pasur edhe reshe të borës.

Maja e Konjushës e cila gjendet në afërsi të Përvallës sot është mbuluar nga bora, shkruan ORAinfo.

Pamje të borës kanë sjell Shoqata e Alpinistëve “Shkëmbi”, të cilët në mot të ligë e me erë kanë pushtuar majën e Konjushës në lartësi 2571 metra.

Ndërkohë, Prishtina Ëeather paralajmëron qytetarët se edhe këtë javë do të ketë temperatura mbi mesataren me mundësi për reshje lokale shiu. /ORAinfo/

Ja pamjet:

----- ----