Ballina LifeBizare Betejë e ashpër mes pitonit dhe leopardit, nuk do ta besoni kush...

Betejë e ashpër mes pitonit dhe leopardit, nuk do ta besoni kush e fitoi (FOTO)

160
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një betejë e ashpër u zhvillua mes një pitoni dhe një leopardi në një kopsht zoologjik në Kenia.

Pitoni vendosi të provojë fatin e tij, duke tentuar të kafshonte leopardin, por dështoi. Sapo e pa pitonin, kafsha u hodh dhe e mbërtheu, duke i kafshuar kokën.

----

Beteja gati e pamundur u fitua nga leopardi, edhe pse të gjithë personat që ndodheshin aty përreth ishin skeptikë.

Mike nga Ontario, Kanada tha: “Të gjithë po mendonim sa e tmerrshme do ishte të shihnim një leopard të bukur të vritej. Por leopardi u përpoq fort dhe arriti ta mbërthejë atë, duke i kafshuar kokën”.

----- ----