Ballina LifeBizare Beteja epike! Pitoni gjigand gllabëron të gjallë krokodilin (FOTO)

Beteja epike! Pitoni gjigand gllabëron të gjallë krokodilin (FOTO)

100
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një betejë epike, në tokën e krijesave të frikshme. Ajo është kapur nga kamerat e GG Wildlife Rescue Inc në Queensland të Australisë.

Protagonistë janë, një piton gjigand dhe një krokodil po aq i frikshëm, i cili për fatin e tij të keq e humb betejën dhe përfundon i gllabëruar nga gjarpri.

Ky lloj pitoni është një nga zvarranikët më të mëdhenj dhe jeton në moçalet e errëta australiane, ndërsa në momentin kur gllabëron krokodilin e ujërave të ëmbla, shihet sesi goja e tij zgjerohet frikshëm.

Fotot tregojnë pjesën më të madhe të krokodilit me lëkurën e tij me luspa brenda gojës së pitonit. Ishte ushtruesi i kajakut, Martin Muller që vërejti skenën e egër teksa lundronte në kënetat e malit Isa.

---- ---- ----
-----