Ballina Lajme nacionale Berisha e quan shantazh ndaj shtetit ftesën e Specialës kundër Haradinajt

Berisha e quan shantazh ndaj shtetit ftesën e Specialës kundër Haradinajt

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt ka reaguar edhe deputeti i Nismës, Zafir Berisha.

Ai ka thënë se ftesa nga Gjykata Speciale për kryeministrin Haradinaj është tallje me shtetin e Kosovës.

Ai ka pyetur “se sa herë duhet me dëshmua Ramushi se është i pafajshëm dhe lufta UÇK- së ka qenë e drejtë!?”

“Kjo është shantazh ndaj shtetit!!! Ju që keni votuar Gj. Speciale a po bindeni se keni luajtur lojën e djallit? Mbaju Ramush, Kosova është me ju edhe në këtë rast”, ka shkruar ai.

---- ---- ----
-----