Ballina Lajme nacionale Bëhuni gati për këto temperatura nesër

Bëhuni gati për këto temperatura nesër

21
SHPËRNDAJE

Mot me diell pritet të mbaj nesër në Kosovë.

Temperatura minimale është 9 gradë Celsius ndërsa temperatura maksimale pritet të jetë 33 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik nuk parashihet të ketë reshje deri ditën e shtune apo të dielën.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

-----