Ballina Lajme nacionale Bëhuni gati, ja çfarë temperatura përvëluese po na presin

Bëhuni gati, ja çfarë temperatura përvëluese po na presin

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Janë rikthyer temperaturat e larta në vendin tonë.

Vala e të nxehtit afrikan ditëve në vijim do të vazhdojë të shtrihet mbi rajon, duke vazhduar me rritje të theksuar të temperaturave mbi vlera mesatare.

Fushat e presionit të lartë mbi rajonin e Mesdheut do të vazhdojnë të kushtëzojnë mot kryesisht të kthjellët dhe me diell.

Vapa afrikane do të vazhdojë edhe ditëve të fundjavës, e sipas tendencave të fundit edhe gjatë javës së ardhshme.

7.08.2019 – Nxehtë, kryesisht me diell. Erë e lehtë dhe mesatare nga jugu-jugperëndimi 2-6m/s. Indeksi UV: 8.

8.08.2019 – Shumë nxehtë, kryesisht me diell. Në mbrëmje do të ketë vranësira kalimtare. Erë e lehtë dhe mesatare nga jugu-jugperëndimi 2-7m/s. Indeksi UV: 8.

---- ----
-----