Ballina Lajme nacionale Bastisjet u kryen në “Call Centers”: Policia edhe në lagjen “Marigona”

Bastisjet u kryen në “Call Centers”: Policia edhe në lagjen “Marigona”

75
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Prokuroria e Gjermanisë e Landit Saarland bashkë me prokurorinë kosovare janë duke kryer disa bastisje në disa qendra të ashtuquajtura ‘Call Center’ në Prishtine dhe Ferizaj.

Hetimet kanë filluar në drejtim të veprës penale “Mashtrim” të Kodit Penal gjerman dhe ‘Shpëlarje parash’.

Në këto foto të Indeksonline mund të shihni pamje të aksionit në lagjen ‘Marigona’ në Prishtinë.

Siç shihet në këto fotografi, Policia po kryen bastisje në këtë lagje.

---- ----
-----