Ballina Lajme nacionale Basha godet fort: Asnjë dallim mes krimit e PS. Nuk hyjmë në...

Basha godet fort: Asnjë dallim mes krimit e PS. Nuk hyjmë në zgjedhje me Avdylajt e Shullazët

35
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kreu i opozitës Lulzim Basha hodhi akuza të rënda në drejtim të kryeministrit Edi Rama që sipas tij e ka ngritur pushtetit mbi drogën dhe krimin ndaj do të përdorë çdo qindarkë për të blerë votat me paratë e krimit.

“Me kriminelët s’mund të përdorësh standarde. S’mund të konkurrojmë politikisht me Avdylajt në Durrës, me Shullazët në Tranë, me Bushët në Krujë. Ata që mendojnë ndryshe janë të verbër ose naivë.

Ata që s’e kanë problem që Rama të qeverisë ne metoda mafioze e diktatoriale s’mund të na kërkojnë të kthehemi në kuvend. Rama do të përdorë çdo qindarkë për të manipuluar zgjedhjet duke shfrytëzuar krimin”, shtoi Basha.

---- ---- ----
-----