Ballina Lajme nacionale Barazon Kosova, Muriqi shënon golin e ‘ҫmendur’

Barazon Kosova, Muriqi shënon golin e ‘ҫmendur’

34
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Vedat Muriqi ka arritur ta barazoj rezultatin në minutën e 63-të.

Benjamin Kololli pas një krosimi ka arritur të gjej sulmuesin Vedat Muriqi.

Kosova para pak minutash bëri dy zëvëndësime duke futur në lojë, Florent Hadërgjonajn dhe Anel Rashkaj. Ky gol erdhi menjëherë pas inkuadrimit në lojë të Florent Hadërgjonajt në vend të Mërgim Vojvodës dhe Anel Raskaj në vend të Idriz Vocas.

Nga loja u larguan Idriz Voca dhe Mërgim Vojvoda.

Kosova e ka barazuar në 2-2 rezultatin ndaj Bullgarisë.

---- ---- ----
-----