Ballina Lajme nacionale Banorët e Konjares edhe sot në protestë, policia i fton në bisedë...

Banorët e Konjares edhe sot në protestë, policia i fton në bisedë informative

38
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shtip, 13 mars – Dhjetëra banorë nga fshati Konjare në Komunën e Petrovecit në Shkup edhe sot pasdite kanë bllokuar autostradën Milladinovcë – Shtip.

Bllokimi i autostradës siç thonë banorët ka ardhur si rezultat, pasi që kompania sërish ka filluar gërryerjet në tokën pjellore. Sipas banorëve gërmimet e pakontrolluara të rërës po rrezikojnë shtëpitë e tyre dhe burimet natyrore.

Ndërkaq, sonte për shkak të bllokimit të autostradës banorët janë thirrur për bisedë në Stacionin Policor në Avtokomandë.

The post Banorët e Konjares edhe sot në protestë, policia i fton në bisedë informative appeared first on KOHA.

---- ----
-----