Ballina Lajme nacionale Banorët e kësaj lagje në Prishtinë paralajmërojnë protesta

Banorët e kësaj lagje në Prishtinë paralajmërojnë protesta

35
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Po paralajmërohen protesta në Prishtinë.

Banorët e lagjes ‘Mati 1’ të Prishtinës kanë paralajmëruar se të hënën do të protestojnë kundër Komunës së Prishtinës.

Protesta do të mbahet tek hyrja në rrugën “Muharrem Fejza”, ndërkaq banorët bëjnë të ditur se do të protestojnë si pasojë e pakënaqësive dhe neglizhencës së tyre nga ana e Komunës së Prishtinës.

“Ne banorët e lagjes “Mati 1”, në Prishtinë, ditën e hënë, datë 08/07/2019, nga ora 18:00 deri 18:30, do të mbajmë një protestë. Ne si banorë, shprehim indinjatën e thellë ndaj organeve komunale, ndaj injorimit.

---- ---- ----
-----