Ballina Lajme nacionale Bahtiri reagon pas përleshjes mes Molliqajt dhe Abazit

Bahtiri reagon pas përleshjes mes Molliqajt dhe Abazit

34
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dardan Molliqaj dhe Haki Abazi kanë pasur një përleshje fizike.

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka reaguar për sulmin e Dardan Molliqaj ndaj Haki Abazit.

“E dënoj ashpër sulmin fizik të Dardan Molliqajt ndaj Haki Abazit”, ka shkruar Bahtiri në llogarinë e tij në Facebook.

“Veprime të tilla kriminale tregojnë se Molliqaj dhe shokët e tij e kanë dëmtuar me vite Lëvizjen Vetëvendosje, duke bërë veprime të dhunshme dhe të patolerueshme”

Ky është shkrimi i plotë i tij:

E dënoj ashpër sulmin fizik të Dardan Molliqajt ndaj Haki Abazit.

Veprime të tilla kriminale tregojnë se Molliqaj dhe shokët e tij e kanë dëmtuar me vite Lëvizjen Vetëvendosje, duke bërë veprime të dhunshme dhe të patolerueshme.

Përkrahjen e gjithmbarshme popullore ndaj Albin Kurtit dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk po e pranojnë dezertorët e PSD-së.

Me veprime banditeske Molliqaj dhe shokët të tij, po mundohen t’i hyjnë në hatër gangsterëve të partisë që iu kanë bashkëngjitur.

Ka kaluar koha e frikës dhe dhunës, sepse askush nuk i frikësohet askujt, aq më pak banditëve të vegjël si Dardan Molliqaj, i cili krejt famën e ka të ndërtuar duke nxjerrë njerëz zhag nga veturat.

Veprimi i sontëm është i ligë dhe tinëzar, sepse herave të tjera nuk do ta ketë rastin ta përsërit të njëjtin!

AB

---- ----
----
----- ----
-----