Ballina Lajme nacionale Bahtiri: Do të bëhem argat i fuqishëm i Albin Kurtit

Bahtiri: Do të bëhem argat i fuqishëm i Albin Kurtit

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Agim Bahtiri me fjalë të mëdha për Albin Kurtin.

I aderuar së fundi në VV, ai tha se ky qysh kur ka ardhur në Kosovë ka qenë i pajtimit me mendimet e Albin Kurtit.

Bahtiri tha se raportet me Pacollin janë shumë të mira por që politikës në vend i duhet një qeverisje tjetër.

Ndryshe Bahtiri e ka krahasuar Kurtin me një “LIS”.

“Me mendimin e Kurti kam qenë prej që jam ardhë në Kosovë. Mu ka dukë që ky njërin e do Kosovën dhe jo intereset personale. Pacollin e kam mikë të familjes, por politika që i nevojiten këtij vendi unë kam dashur të i ndihmoj Kosovës dhe mendoj që është i vetmi njeri që meriton fitore, unë do ti bëj një argat të fuqishëm. Albini është një lis që i lëshon që nuk i pyet të tjerët për ti lëshuar rrënjët e vet”, ka thënë Bahtiri në T7.

---- ----
----
----- ----
-----