Ballina Lajme nacionale Babai vret ish-menaxherin e Babastars/ Përcillet sot në banesën e fundit Albert...

Babai vret ish-menaxherin e Babastars/ Përcillet sot në banesën e fundit Albert Krasniqi

33
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
Babai vret ish-menaxherin e Babastars/ Përcillet sot në banesën e fundit Albert Krasniqi

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vrasjen në Prishtinë të biznesmenit Albert Krasniqi.

Autoritetet njoftuan se për këtë ngjarje është është arrestuar personi i dyshuar për vrasje, ndërsa u konfiskua edhe një armë që dyshohet të jetë përdorur.

Por policia, e cila u njoftua rreth orës 17 të ditës së djeshme për ngjarjen në rrugën “Ndue Perlleshi”, thotë se hetimet vazhdojnë. Gjatë së mërkurës u raportua se biznesmeni Skënder Krasniqi vrau të birin Albert Krasniqi dhe më pas ka njoftuar policinë për aktin.

Organi i hetimit tha se prokurori i Krimeve të Rënda, ka dalë në vendin e ngjarjes dhe e ka konsideruar rastin si ‘Vrasje e rëndë’. Edhe prokuroria tha se është ndaluar një i dyshuar për kryerjen e kësaj vepre penale. Sipas zëdhënëses së Prokurorisë së Prishtinës, Laureta Ulaj, po bashkëpunohet me Policinë për zbulimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje”.

Albert Krasniqi ishte bërë i njohur për publikun për përfshirjen në industrinë e muzikës si dhe për martesën e tij me ish-miss Kosovën, Besa Gashi, me të cilën para disa ditësh ishte ndarë. Çifti ka një vajzë. Familja e të ndjerit njoftoi se varrimi i Albert Krasniqit bëhet sot në orën 15:00.

Babai vret ish-menaxherin e Babastars/ Përcillet sot në banesën e fundit Albert Krasniqi
Elda Capani

---- ----
----
----- ----
-----