27.2 C
Bujanovac, RS
- E Sponsoruar -
Ballina Autorët Postime nga Redaksia 1

Redaksia 1

23901 POSTIME 0 KOMENTET

14 vendet që do të lejohen të hyjnë në BE nga...

BE ka publikuar listën me 14 vende, shtetasit e të cilëve konsiderohen “të sigurt” për t’u lejuar nga 1 korriku, pavarësisht pandeminë. Mediat e...

Të Gjelbërit trondisin Macron, priten ndryshime në qeveri

Zëdhënësi i partisë “Europe Écologie – Les Verts”, Sas, foli për një valë të Gjelbër që përshkoi vendin. Deri  tani, Grenoble është i vetmi...

Plani “Marshall” 750 mln euro, Macron takon Merkel

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë bërë thirrje për fond “të fuqishëm” të rimëkëmbjes nga koronavirusi për Bashkimin Evropian. Merkel ka...

Ramush Haradinaj refuzon takimin me kryeministrin Edi Rama, ja arsyeja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka refuzuar takimin me kryeministrin Edi Rama, i cili ndodhet për një vizitë në Prishtinë. Ka...

SHBA, Gjykata Supreme merr vendim historik për abortin

Në një vendim të konsideruar si gati historik, Gjykata Supreme në SHBA e cilësoi jokushtetues ligjin që kufizon abortet në Luiziana. Ligji kërkonte që...

Del vaksina e parë e koronavirusit, ja shteti që e prodhoi...

Vaksina e parë e koronavirusit është gati: quhet Ad5-nCoV, i kaloi dy fazat e para të eksperimentimit klinik dhe tani nis fazën e tretë...

“Do bëja të njëjtën gjë…”/ Thaçi: A mos duhet t’i kërkojmë...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dënuar qëndrimin me dy standarde të ndërkombëtarëve ndaj Serbisë dhe Kosovës. Teksa ka mohuar aktakuzat e Hagës për krime...

Mesazhi prekës i Thaçit: Gabime kam bërë, por krime lufte kurrë....

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur për herë të parë zyrtarisht për mediat pas akuzave për krime lufte nga Gjykata Speciale. Ai u shpreh...

Aktori 62 vjeçar i “Rocky” fejohet me bukuroshen 38 vjet më...

Aktori i njohur i serialit “Rocky IV” Dolph Lundgren, ka njoftuar këtë muaj fejesën me Emma Krokdal por është përballur me një det komentesh...

Koronaviruris/ Trondit kreu i OBSH: Më e keqja nuk ka ardhur!...

“Më e keqja nuk ka ardhur akoma. Më vjen keq ta them, por me këtë mjedis dhe me këto kushte, kemi frikë nga më...
- E Sponsoruar -

Artikujt e zgjedhur..

Duke përdorur shërbimet e Bujanoci.Net - ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama. Lexo më shumë

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com