4.9 C
Bujanovac, RS
- E Sponsoruar -
Ballina Autorët Postime nga Redaksia 1

Redaksia 1

16205 POSTIME 0 KOMENTET

Serbia furnizohet me helikopterë të rinj nga Rusia

Rusia po vazhdon ta mbështesë Serbinë. Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, inspektoi të premten pranimin e helikopterëve të rinj të forcave serbe, përfshirë edhe katër...

A i dha Kosova 2 milionë dollarë për njohjen nga Maldivet?...

Ministri në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar pas akuzave se Kosova dha 2 milionë dollar për njohjen nga Maldivet. Ahmet Shaheed, ish-ministëri i...

Kundërshtojnë zhvendosjen, punëtorët e MKRS-së paralajmërojnë bojkotim të punës

Punëtorët e MKRS-së kanë paralajmëruar bojkotim të punës. Stafi i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vazhdon të ballafaqohet me problemin tash e disa javë...

Rumania solidarizohet me te prekurit nga terneti/ Ja gjesti qe ben...

Kanë qenë të shumta vendet që janë solidarizuar me Shqipërinë, pas tërmetit të fuqishëm me 26 nëntor që la disa viktima dhe qindra të...

Zyrtari i VV-së: Nëse nuk arrihet koalicioni LDK-VV, vendi shkon në...

Ende nuk është arritur marrëveshja në mes të LDK-së e VV-së. Zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Zaimi, nuk ka lënë hapësirë tjetër përveç...

SHBA i reagon Vuçiqit: Përpjekjet për ndryshimin e historisë së Kosovës...

Deklarata e Vuçiqit për masakrën e Reçakut ka nxitur edhe reagimin e SHBA-ve. Ambasada amerikane në Prishtinë tha të shtunën se retorika nxitëse dhe përpjekja...

Mirenjohje per humorin Gezim Kruja, ne kete 80-vjetor dikush nuk te...

Në këtë 80-vjetori “Mjeshtri i Madh”, aktori i humorit Gëzim Kruja po kalon momente të vështira shëndetësore dhe e ka të pamundur të flasë por...

Humbi 7 persona nga tërmeti, Evi Reçi: “Asgjë nuk ka më...

Një nga personazhet publike që ka përjetuar tmerret e 26 nëntorit ndër të tjera ishte dhe këngëtarja e moderatorja shumë e dashur e publikut,...

Majmun apo derr?! Kina tregon rezultatet e hibridit të radhës

Në pamje të parë duken si dy derrkucë, por në fakt ata janë produkt i një eksperimenti në Kinë, ku është përdorur ADN-ja e...

Mustafa: Për koalicion flasim vetëm në tavolinë me Albin Kurtin, të...

Ende nuk është arritur marrëveshja e paralajmëruar LDK – VV. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se për çështjet që ndërlidhen me...
- E Sponsoruar -

Artikujt e zgjedhur..

Duke përdorur shërbimet e Bujanoci.Net - ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama. Lexo më shumë