Ballina Sport Atletët shqiptarë ngrenë flamurin shqiptar në mes të Beogradit

Atletët shqiptarë ngrenë flamurin shqiptar në mes të Beogradit

32
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Atletika shqiptare bën një tjetër paraqitje të shkëlqyer në arenën ndërkombëtare, këtë radhë në Meetingun e Sallave të Mbyllura të zhvilluar në Beograd të Serbisë.

Ishin Izmir Smajlaj dhe Franko Burraj ata që i dhanë medalje Shqipërisë në këtë eveniment në disiplinat respektive; kërcim së gjati dhe 400 m duke fituar pikë për në Lojërat Olimpike të Tokios.

Në garën e kërcimit së gjati, Smajlaj arriti të fitojë medaljen e artë  teksa kërceu 7.94 m një rezultat ky që ishte më i mirë se ai i arritur në kampionatin Ballkanik të zhvilluar në Turqi. Ndërsa Franko Burraj triumfoi në garën e 400 m për meshkuj disiplinë, të cilën e ai e fitoi me kohën 47.20 sekonda.

---- ----
-----